Mieszkańcy Małopolski na trzydniowym kongresie pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”


Mieszkańcy Małopolski na trzydniowym kongresie regionalnym pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”


Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, czyli Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizował w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach. W tym roku odbywały się one pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”, a liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób.


Pozytywne wiadomości z Pisma Świętego  

Tegoroczny program był praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników. Trzydniowe wydarzenie skupiało się wyłącznie na samych dobrych wiadomościach. Przed każdym kongresem regionalnym miejscowe zbory wzięły udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z tego programu. 

Wśród obecnych na kongresie w Sosnowcu byli również mieszkańcy Małopolski.

Skorzystali oni z pokrzepiającego i motywującego programu opartego na Biblii. Składał się on z kilkudziesięciu części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych na takie tematy, jak: Dlaczego wszyscy potrzebujemy dobrej nowiny i kto może ją zapewnić? Czym jest dobra nowina, czy możemy jej ufać i czy może nam ona już pomóc już teraz? Obecni obejrzeli pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa", ale też dowiedzieli się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i energię. 

W pierwszy dzień kongresu, w piątek, uczestnicy poznali dowody na to, że dobra nowina o Jezusie zawarta w Ewangeliach stanowi dokładny opis jego życia. W sobotę dowiedzieli się o tym co przepowiedziano o narodzinach oraz dzieciństwie Jezusa i jak się to spełniło, a w niedzielę motywem przewodnim był wykład biblijny „Dlaczego nie boimy się złych wiadomości", który odpowiedział na pytanie: Dlaczego obecnie miliony ludzi czują sie bezpiecznie i z optymizmem patrzą w przyszłość mimo pogarszających się warunków?
 

Chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie

Ważnym punktem programu był chrzest nowych wyznawców przez całkowite zanurzenie w wodzie, według wzoru, który ustanowił Jezus Chrystus.


Kongresy na całym świecie 

Świadków Jehowy corocznie organizują w ponad 500 językach ponad 6000 kongresów na całym świecie. Dodatkowo w 13 krajach świata zorganizowano 15 kongresów specjalnych, na których zaproszono delegatów zagranicznych (delegaci z Polski byli zaproszeni na kongres do takich miast, jak: Budapeszt, Filadelfia, Helsinki i Reykiavik). 

Kongresy regionalne w Polsce zorganizowano w pięciu językach (polskim, polskim migowym, angielskim, ukraińskim i  rosyjskim), seria 32 kongresów odbyła się w Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Łodzi, Malborku (2 kongresy), Opolu, Olsztynie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu (7 kongresów), Szczecinie, Toruniu, Warszawie (7 kongresów), Wrocławiu, Zgorzelcu i Zielonej Górze.


Kongresy otwarte dla publiczności

Kongresy Świadków Jehowy są zawsze wydarzeniami otwartymi dla każdego, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. W ubiegłym roku na całym świecie skorzystało z nich prawie 13 milionów osób! Informacje na temat kongresu można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy –  JW.ORG 


W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po ponad 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

Popularne posty z tego bloga

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. „Zapomniane ofiary” hitleryzmu. O kogo chodzi?

Świadkowie Jehowy w społeczeństwie